czwartek, 30 sierpnia 2012

Kudowa Zdórj w promocjiNie ma to jak połaszczyć się na promocję na Grouponie i wybrać się do hotelu, który zjawiskowo wygląda tylko na zdjęciach. Mowa o hotelu St. George w Kudowie Zdroju, z której dopiero co wróciliśmy. Hotel poza oczogwałcącą dekoracją wnętrz miał wspaniałą recepcję. Pytam Pani, jakie jest hasło do Internetu, Pani dzwoni do barmana z baru na piętrze, który jeszcze rano był kelnerem przy śniadaniu, a w południe ratownikiem na basenie. Ale nikt, ani barman, ani kelner, ani ratownik hasła nie znają. Po czym wszyscy sobie przypominają, że żadne hasło nie jest potrzebne, a jedyny problem to taki, że Internetu w hotelu wogóle nie ma. Podobno gdzieś ktoś słyszał, że kiedyś komuś, gdzieś przy parapecie udało się coś złapać, ale to było dawno.

Znajduje więc w holu komputer stacjonarny, chcąc zrobić pilnie przelew. Czekam na smsa z kodem, co by przelew zrealizować, ale telefon milczy. Okazuje się, że zasięgu nie ma, ani tego internetowego, ani telefonicznego. Pani radzi, żeby biec na górkę, że tam czasem smsa można złapać. Poleciałam, ale nie złapałam.

Już nie wspomnę o wizycie w hotelowym SPA i zabiegach w ramach oferty Grouponowej.
W pakiecie był masaż i maseczka. Za masaż, mając traumatyczne wspomnienia z innego hotelu, od razu podziękowałam, ale na maseczkę się skusiłam.
Okazało się, że ma mi ją zaaplikować „Doktor” od medycyny chińskiej, który jest Mongołem.
Mają tam takie piękne, skajkowe łóżka jak w prosektorium, na których można niewygodnie się rozłożyć i czekać na maseczkowy cud.
W moim przypadku była nim silna reakcja alergiczna na maseczkę, którą wszystkim taką samą nakładają bez względu na wiek i rodzaj cery. „Doktor” się przestraszył i kazał pędzić do umywalki, żeby dobrze zmyć.
Ale nie żałuje tej przygody, bo gość był przesympatyczny, mówił ze śmiesznym akcentem. Opowiedział mi o Ułan Bator i o życiu w Mongolii, kuchni, rodzinie itd. Było warto tym bardziej, że dzięki szybkiej reakcji, zniknęło mi to coś co maseczka spowodowała.

Ale wracając do nie załatwionego przelewu, musiałam wybrać się do Kudowy, która wydawała mi się być niezłą nudną dziurą, jako, że to uzdrowiskowa miejscowość, ale miło się rozczarowałam. No może poza smakiem wód w pijalni, w samym centrum Parku Zdrojowego. Woda, która nazywa się chyba Marchlewski, a która śmierdzi zgniłym jajem nie jest dobra. Jeśli chodzi o miłe niespodzianki to zaliczyć do nich należy świetną Pizzerię, do której trafiliśmy na obiad i zjazd Mustangów, które pojawiły się tam, ponieważ Kudowa była ostatnim ich przystankiem na trasie przez całą Polskę. Znaleźliśmy również teatr, a w nim wieczór z muzyką romską i pyszne gofry.    


 Bliższa i dalsza okolica Kudowy też jest warta tego, żeby jechać tu 450 km. Zupełnie przypadkowo we właściwej kolejności trafiliśmy gdzie trzeba.  
Zaczęliśmy od wyjścia na szlak, który był tuż za hotelem, którym dotarliśmy do Błędnych Skał, będących labiryntem wielkich głazów. Jedno co trzeba przyznać, to to, że położenie hotel ma świetne, oczywiście jeśli chodzi o wyjście na szlaki. Błędne Skały nie zajmują dużej powierzchni, ale robią wrażenie, a w połączeniu z samą drogą do tego miejsca był to fajny wypad. Następnego dnia weszliśmy na najwyższy szczyt w Górach Stołowych, czyli na Szczelinie Wielki.
Jak już byłam na samej górze to mi się humor poprawił, ale wchodzenie jest beznadziejne. Jakieś takie sztuczne, w tych swoich wyznaczonych metalowymi barierkami i schodami szlakach. W zasadzie to miejsce to takie Błędne Skały, tylko w większej skali i na większej wysokości. To co było niezwykłe to wielka szczelina, mająca chyba jakieś 25 m głębokości zwana piekiełkiem. Było zimno, mokro, strasznie i pięknie. 

Na sam koniec zostawiliśmy sobie zwiedzanie Skalnego Miasta, będącego chyba jedną z większych atrakcji Czech. Położone bardzo blisko polskiej granicy trzeba przyznać, że bije na głowę Szczeliniec i Błędne Skały razem wzięte. Warto!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...